DARMOWA DOSTAWA NA TERENIE POLSKI OD 199 ZŁ!

O bawełnie organicznej

Kompletując wyprawkę dla maluszka szukamy produktów przede wszystkim bezpiecznych i wysokiej jakości. Zwykle widząc na etykiecie „100% bawełna” wydaje nam się że mamy do czynienia z produktem naturalnym. Okazuje się jednak że to nie wszystko. Nie każda bawełna musi być zdrowa i naturalna. Produkcja bawełny na masową skalę wymusiła stosowanie przy jej uprawie ogromnej ilości nawozów sztucznych, chemicznych barwników i innych substancji, które zwiększają wydajność takich upraw za jak najniższą cenę.

Dlatego produkty MUNII powstają z uprawianej w sposób naturalny bawełny organicznej, która nie zawiera szkodliwych substancji, a proces jej produkcji odbywa się z poszanowaniem praw pracowniczych i w sposób bezpieczny dla środowiska.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ PRODUKTY Z BAWEŁNY ORGANICZNEJ?

ZDROWIE I BEZPIECZENSTWO

Bawełna organiczna uprawiana jest bez udziału pestycydów i środków chemicznych, które zastępuje się naturalnymi substancjami. Również na etapie barwienia używane są tylko delikatne barwniki, spełniające najwyższe normy bezpieczeństwa.

Ponieważ nie ma w niej szkodliwej chemii jest najbezpieczniejsza dla skóry maluszka, nie powoduje podrażnień ani alergii. Jest to szczególnie ważne w pierwszych dniach życia dziecka.

OCHRONA PRAW PRACOWNICZYCH

Bawełna organiczna zbierana jest ręcznie przez ludzi otrzymujących za swoją pracę godziwe wynagrodzenie. Hodowle organiczne dbają o prawa pracownicze, do jej produkcji nie są wykorzystywane dzieci, a pracownicy nie są narażeni na działanie szkodliwych substancji.

PRZYJAZNA DLA ŚRODOWISKA

Jedną z podstawowych zasad przy produkcji bawełny organicznej jest poszanowanie środowiska naturalnego. Proces produkcji od wysiewu do powstania gotowego wyrobu jest zgodny z naturalnymi procesami zachodzącymi w przyrodzie i podlega rygorystycznym obostrzeniom i kontrolom. Unika się nie tylko chemii, ale także zanieczyszczania lokalnych zbiorników wodnych i znacznie ogranicza zużycie wody i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. To wszystko sprawia że produkcja bawełny organicznej jest bezpieczna dla ekosystemu.

TRWAŁOŚĆ

Włókna bawełny organicznej, które nie mają kontaktu z silnymi środkami chemicznymi są silniejsze i bardziej elastyczne. Dzięki temu produkty z bawełny organicznej są trwalsze i będą służyć przez lata. Lepiej też znoszą liczne prania, nie tracąc przy tym swoich właściwości.

JAKOŚĆ

Bawełna organiczna jest bardziej miękka i przyjemna w dotyku.

Jakość naszych przędz i materiałów z bawełny organicznej potwierdzona jest międzynarodowym certyfikatem GOTS (Global Organic Textile Standard).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl